Nové webové stránky

web printscreen.png

Dětská skupina Broučci již při našem centru funguje více jak půl roku. Společně jsme zvládli všechny počáteční obtíže, zabydleli jsme se v nových prostorách a poznali se navzájem. Jsme moc rádi, že se dětem u nás líbí a rodiče jsou s naší péčí spokojeni.


Pro lepší informovanost a přehled se nám nyní podařilo spustit i nové webové stránky, které najdete na:

https://ds-broucci.cz/


Jsou moc krásné, posuďte sami:)Mgr. Jindřiška Korečková
07. 10. 2022

Návštěva v centru

IMG-20220504-WA0007.jpg

V úterý 3. 5. 2022 nás v dětském centru navštívil náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Mgr. Petr Tulpa. Spolu s vedoucí odboru sociální péče Krajského úřadu Libereckého kraje Mgr. Jolanou Šebkovou si v doprovodu ředitelky zařízení Mgr. Jindry Korečkové prohlédli zázemí nového bytu krizového zařízení a s tetami pohovořili o výhodách, které tento typ poskytované péče přináší. V objektu centra jsme naší návštěvě následně představili nově vzniklou Dětskou skupinu Broučci. 


Jsme moc rádi, že jsme mohli oběma jmenovaným ještě jednou poděkovat za podporu všech našich aktivit, a doufáme, že se jim u nás líbilo.


galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
19. 05. 2022

POZOR! Právě otvíráme....

Leták A5.jpg

Vážení rodiče, milé děti,


jsme velmi rádi, že vás od úterý 19. dubna 2022 můžeme přivítat v příjemných prostorách nově vzniklé Dětské skupiny Broučci.

Naše dětská skupina je určena dětem ve věku od 1 do 6 let (do zahájení povinné školní docházky), kterým nabízíme individuální láskyplný přístup a kreativní vzdělávací program.

  • provozní doba je PO – PÁ od 6.30 hod. do 17.00 hodin, po celý rok vč. letních prázdnin. 
  • o děti pečuje kvalifikovaný personál (zdravotní sestra, pedagog, chůvy) s dlouholetými zkušenostmi v práci s dětmi
  • za dětmi pravidelně dochází také logopedka a v případě potřeby je možná konzultace s fyzioterapeutkou
  • pro děti je zajištěno celodenní stravování. V ceně je dopolední svačinka, oběd, odpolední svačinka a celodenní pitný režim. Jídelníček je vždy konzultován s nutriční sestrou. Stravu můžeme přizpůsobit věku a zdravotnímu stavu každého dítěte a doporučení dětského lékaře (např. bezlepková dieta, diabetes).

 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: Bc. Klára Králíčková, mobil 778 769 929 nebo mail: info@ds-broucci.cz

 

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
19. 04. 2022

Vánoční přání

PF2022 - Dětské centrum Liberec.jpg

Krásné vánoční svátky a pohodový rok 2022 Vám všem přejí děti a tety z Dětského centra Liberec

Mgr. Jindřiška Korečková
24. 12. 2021

Pěkné bydlení pro děti bez domova? Je to i na vás!

Leták.jpg

Prosíme o podporu naší sbírky JAKO DOMA.


Cílem sbírky je zajistit dětem, které se ocitly v krizové situaci, pěkný dočasný domov. Místo, kde spolu mohou žít malé děti i dospívající, jednotlivci i velké sourozenecké skupiny. Snažíme se dětem maximálně přiblížit život v zařízení životu v rodině a co nejvíce jim ulehčit odloučení od rodičů.

Výtěžek sbírky proto bude určen na dovybavení dětských pokojů v bytě krizového zařízení. Pomůžete?Přispějte SMS ve tvaru DMS EURONISA 30 (nebo 60 či 90) nebo pravidelnou měsíční platbou ve tvaru DMS TRV EURONISA 30 (nebo 60 či 90) na číslo 87777


nebo


na účet sbírky založené v roce 2003 je 705 705 705 / 2700 (UniCredit Bank), variabilní symbol:1012021Za podporu a sdílení děkujeme!

galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
21. 10. 2021

Velké poděkování Dobrotetám pro Liberecký kraj

Dobrotety.jpg

Prázdniny končí a my se už pilně připravujeme na školu. Školáků máme letos opravdu hodně, proto vítáme každou pomoc. Rádi bychom proto poděkovali Dobrotetám pro Liberecký kraj, které nám o víkendu přivezly plné auto aktovek, školních potřeb, boty a knížky. No posuďte sami:)

Mgr. Jindřiška Korečková
01. 09. 2021

Poděkování

lůžko.jpg

Všem příznivcům dětského centra s radostí oznamujeme, že se nám na náš projekt "Polohovatelné lůžko" podařilo vybrat částku 6.700,- Kč . V programu ČSOB pomáhá regionům jsme se tak umístili na krásném 3. místě a ČSOB nám proto na náš projekt dále přispěla částkou 35.000,- Kč.

Tato částka bude využita na pořízení speciální postýlky pro děti, které jsou upoutány na lůžko z důvodu závažné nemoci nebo poúrazového stavu. Speciální dětské lůžko má velkou výhodu svým polohováním a snadnou manipulací a bude pro nás tedy velkým pomocníkem.

Díky Vám, Vaší podpoře a pomoci z ČSOB budeme moci do centra zakoupit tuto speciální zdravotní pomůcku a našim dětem tím zajistit maximální komfort a bezpečí.

Ještě jednou všem dárcům proto moc děkujeme.

Mgr. Jindřiška Korečková
19. 07. 2021

POZOR! Stěhování oční ambulance

oční ambulance2.jfif

Vážení návštěvníci,


z důvodu rekonstrukce MŠ Husova v Liberci jsme bohužel nuceni dočasně přesunout provoz naší oční ambulance. Od 1. 7. 2021 nás najdete v objektu Dětského centra Liberec, ul. Pekárkova 572/5, Liberec 15.


V případě potřeby je možné kontaktovat naši ortoptickou sestru p. Tejklovou na tel. 733 696 653.


Děkujeme za pochopeníMgr. Jindřiška Korečková
22. 06. 2021

Krizové centrum v novém pojetí

IM7_7977-HDR.jpg

Stále se snažíme, aby se naše děti u nás cítily co nejvíce doma, abychom vyhověli specifickým potřebám všech věkových skupin a zajistili dětem dostatečné soukromí. Díky pomoci statutárního města Liberec získalo nově naše krizové centrum do pronájmu městský byt. Zde se podařilo vytvořit dostatečný prostor pro dospívající a velké sourozenecké skupiny dětí. Od začátku května zde již první děti nalezly svůj dočasný azyl. A plány centra pokračují. Po prázdninách se budou moci přestěhovat další děti do druhého městského bytu v Liberci. Jsme moc rádi, že se nám daří naše snaha maximálně přiblížit život dětí v zařízení životu v rodině a co nejvíce tak dětem ulehčit dočasné odloučení od rodičů. 


Velké poděkování patří statutárnímu městu Liberec, které našem krizovému centru do pronájmu tyto byty poskytlo, a našemu zřizovateli, Libereckému kraji, který nám trvale ve všech našich aktivitách pomáhá a díky kterému můžeme realizovat naše sny a a plány.


 


galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
10. 06. 2021

ČSOB pomáhá regionům

lůžko.jpg

Náš projekt "Dětské polohovatelné lůžko" byl zařazen do programu „ČSOB pomáhá regionům“, máme proto možnost uskutečnit veřejnou sbírku a vybrané peníze použít na nákup dětského polohovatelného lůžka.


Čím více financí vybere náš projekt od veřejnosti, tím vyšší dar získáme od ČSOB.


Jak nám můžete pomoci?

Můžete přispět libovolnou částkou na číslo účtu: 101 7777 101/0300, variabilní symbol: 20210501 nebo sdílejte níže uvedený odkaz na svých sociálních sítích. 


Děkujeme Vám za sdílení, děkujeme Vám za podporu!


Sbírka potrvá do 5. 7. 2021

Odkaz na náš projekt

Mgr. Jindřiška Korečková
09. 06. 2021

PF 2021

Ilustrativní obrázek k akci

Rádi bychom touto cestou poděkovali našim milým sponzorům za finanční příspěvky a věcné dary, kterými nás v roce 2020 podpořili. Velice si Vaší podpory vážíme a jménem našich dětí i tet srdečně děkujeme.


Všem přejeme v novém roce 2021 pevné zdraví, hodně síly, energie v zaměstnání a spoustu rodinného štěstí.Děti a kolektiv pracovníků Dětského centra Liberec, p. o.


Mgr. Jindřiška Korečková
28. 12. 2020

Den otevřených dveří

Ilustrativní obrázek k akci

Vážení přátelé,


vzhledem k současné složité situaci související s pandemií onemocnění COVID-19 Vás musíme informovat, že jsme v tomto roce bohužel nuceni kvůli ochraně našich dětí i zaměstnanců zrušit Den otevřených dveří, který se stal v minulých letech v tomto předvánočním období naší milou tradicí.


Všem moc děkujeme za pochopení.Mgr. Jindřiška Korečková
11. 10. 2020

Omezení návštěv

Ilustrativní obrázek k akci

Vážení návštěvníci,


v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru jsme i nadále povinni dbát zajištění bezpečnosti a zdraví našich dětí. Pro návštěvníky Dětského centra Liberec proto i nadále platí další zpřísněné pokyny nad rámec obecně vydaných návštěvních řádů. S ohledem na současný vývoj situace pandemie COVID -19 jsme bohužel nuceni přistoupit ke zpřísňujícím opatřením týkajícím se pravidel návštěv v zařízení. Ode dne 9. 10. 2020 nabývá proto platnosti a účinnosti Dodatek č. 3/2020 Vnitřního řádu týkající se zpřísňujících pravidel návštěv v zařízení.


Děkujeme za pochopení.


V Liberci, dne 9. 10. 2020
Mgr. Jindřiška Korečková

ředitelka organizace

Dětské centrum Liberec, p.o.

Mgr. Jindřiška Korečková
11. 10. 2020

Pozor!

Ilustrativní obrázek k akci

Od pondělí 20. dubna 2020 Dětské centrum Liberec obnovuje provoz oční ambulance, ul. Husova.


Vzhledem k současné epidemiologické situaci prosíme všechny rodiče, aby s dětmi dodržovali sjednaný čas vyšetření a na pracoviště nevstupovali bez roušek. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Jindřiška Korečková
20. 04. 2020

Velké poděkování

roušky.png

Velké poděkování bychom touto cestou rádi vyjádřili všem, kteří našili roušky pro naše děti i zaměstnance. Roušky jsme obdrželi jako sponzorský dar od firem Black Mountain z Liberce a NET Bag s.r.o. z České Lípy, které přerušily svou výrobu a jejich zaměstnanci začali aktivně pomáhat všude tam, kde je třeba. Pomoc nám dále nabídly i paní učitelky ze Základní školy v Rynolticích a řada dalších dobrovolníků, kteří nás sami aktivně kontaktovali a přinesli svépomocí našité roušky.


Všem děkujeme nejen za darování roušek ale i za milá slova podpory. Situace je náročná pro všechny. My díky vám víme, že v tom nejsme sami. Společně to zvládneme!


Děti a tety z dětského centra

Mgr. Jindřiška Korečková
24. 03. 2020

Uzavření ambulance, zákaz návštěv

Zákaz-návštěv.png

Na základě aktuální epidemické situace dochází s okamžitou platností v Dětském centru Liberec k zákazu návštěv do odvolání.


S účinností od 9. března 2020 do odvolání je uzavřena také oční ambulance, v ul. Husova, Liberec.


Děkujeme za pochopení.

Mgr. Jindřiška Korečková
06. 03. 2020

Krásné Vánoce a pohodový rok 2020

PF-2020.jpg

Krásné Vánoce a pohodový rok 2020

Mgr. Jindřiška Korečková
23. 12. 2019

Den otevřených dveří

Pozvánka-oficial-930x1024.jpg

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná 1. října od 10.00 do 17.00 hod. (s ohledem na polední spánek dětí) v prostorách Dětského centra Liberec.


Na Vaši návštěvu se těší děti i tety z dětského centra.

Mgr. Jindřiška Korečková
20. 09. 2019

Nový pomocník - monitor životních funkcí

přístroj1.jpg

Rádi bychom touto cestou poděkovali Obecně prospěšné společnosti ŽIVOT DĚTEM, která našemu dětskému centru věnovala monitor životních funkcí s příslušenstvím.


Do našeho centra jsou stále častěji přijímány děti se zdravotními handicapy (děti se závažnými onemocněními srdce a plic, s genetickými onemocněními či předčasně narozené děti s abstinenčním syndromem), kterým je třeba věnovat intenzivní péči. Díky monitoru životních funkcí můžeme lépe sledovat zdravotní stav těchto rizikových dětí a rychleji reagovat na jejich potřeby. Přístroj se nám stal opravdu velkým pomocníkem při zajišťování zdravotní péče o naše nejmenší.


Velmi si proto vážíme podpory, kterou našemu zařízení společnost poskytla a ještě jednou děkujeme.

Mgr. Jindřiška Korečková
30. 06. 2019

Poděkování sponzorům

Ilustrativní obrázek k akci

Rádi bychom touto cestou poděkovali našim milým sponzorům za finanční příspěvky a věcné dary, kterými nás v roce 2018 podpořili. Je dobré vědět, že jsou mezi námi lidé, jež mají potřebu pomáhat dětem, které nemají to štěstí a nemohou vyrůstat v harmonické rodině. Velice si Vaší podpory vážíme a jménem našich dětí srdečně děkujeme.


Všem přejeme šťastný rok 2019, pevné zdraví a mnoho úspěchů v roce 2019


Děti a kolektiv pracovníků Dětského centra Liberec, p. o.

Mgr. Jindřiška Korečková
01. 02. 2019