Centrem chodil Mikuláš

foto5.jpg

První prosincový víkend u nás patřil Mikulášovi. Při putování po Liberci navštívil v podvečer i nás. Přišel za dětmi v doprovodu krásného anděla a protože jsme byli letos všichni hodní, obešlo se tentokrát i bez čerta. Všichni jsme Mikulášovi ochotně zazpívali a zarecitovali. Malé prohřešky proto byly zapomenuty a každý si odnesl malou nadílku. Za balíčky moc děkujeme společnosti Denso a panu Hampalovi a jeho přítelkyni.galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
28. 12. 2020

Dětské centrum Liberec

homepage-design1 (2).png


galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Lucie Kubíková
14. 10. 2020

Prázdninové "hrátky na pohádky"

pohádka.jpg

Dne 16. 7. 2019 nás již tradičně navštívili herci z Hudebního divadla dětem. Tentokrát si pro nás připravili představení nazvané „Hrátky na pohádky”, během kterého děti shlédly tři klasické pohádky: O neposlušných kůzlátkách, O červené karkulce a Jak se Honza hádal s drakem.

Úspěch měli veliký. Nová pohádka pobavila malé i velké. Po představení jsme si společně pohádku ještě namalovali. Divadelníkům moc děkujeme za hezké dopoledne a moc se těšíme zase za rok:).

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
20. 07. 2019

Loutkové divadlo v dětském centru

loutkové divadlo.jpg

V sobotu 15. 6. 2019 nás v dětském centru navštívil loutkový soubor Pomněnka z Dolní Poustevny a zahrál nám loutkovou pohádku Krutý král a chuďasové. Všichni jsme byli napnuti, jak příběh z dávného Tibetu dopadne. Moc jsme si oddychli, když, jako v každé správné pohádce, nakonec zvítězilo dobro nad zlem. Všem se představení moc líbilo. Loutkařům z Dolní Poustevny proto moc děkujeme.


Akce se uskutečnila díky společnosti KODAP, která vystoupení zprostředkovala. I jí patří velké poděkování.

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
18. 06. 2019

Benefiční golfový turnaj

spolecna_fotojpeg.jpeg

V neděli 9. června jsme s dětmi vyrazili na výlet do Podještědí. V Golf Clubu Ještěd jsme chtěli podpořit účastníky Benefičního golfového turnaje, který se na podporu našeho dětského centra konal již druhým rokem. Účast na turnaji byla hojná.


Po příjezdu a přivítání jsme se vydali na procházku do Lesoparku Horka, kde jsme si, po splnění všech hádanek a úkolů, pohráli na hřišti, které je součástí lesoparku. V golfovém centru jsme si pak vyzkoušeli i Adventure golf. Při vyhlášení vítězů pak děti ochotně pomáhaly s předáváním cen.


Nedělní odpoledne se opravdu vydařilo, děti si to v Golf Clubu Ještěd moc užily. Domů se vracely spokojené, plné nových zážitků.


Organizátorům i všem, kteří se turnaje zúčastnili a tímto způsobem podpořili naše dětské centrum, proto patří velké poděkování.

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
10. 06. 2019

S golfem za sluníčkem

s golfem za sluníčkem.jpg

Jsme velmi rádi, že se i v tomto roce rozhodli v Golf Club Ještěd podpořit naše dětské centrum a uspořádat benefiční golfový turnaj. Benefiční turnaj se v krásném prostředí Podještědska koná již druhým rokem. V loňském roce jsme díky této finanční podpoře mohli s 10 dětmi vyjet na ozdravný pobyt do Jablonného v Podještědí. 


Benefiční golfový turnaj se koná v neděli 9. června 2019 v Golf Club Ještěd v Rozstání, CANON start od 10:00.


My s dětmi se už moc těšíme na návštěvu volnočasového areálu lesoparku Horka, který vznikl v sousedství golfového hřiště. A možná si vyzkoušíme i golf na místním Adventure golfu:).


Budeme moc rádi, když si přijdete zahrát a svou účastí na turnaji podpoříte naši činnost. Moc děkujeme.

Mgr. Jindřiška Korečková
31. 05. 2019

Ozdravný pobyt na Šámalově chatě

salamova chata.jpg

V pondělí 27. května jsme opět, jako každý rok, vyrazili na ozdravný pobyt. Tentokrát byly naším cílem Jizerské hory. Ubytování jsme měli zajištěno na Šámalově chatě, kde nás čekal týden plný zábavy a výletů. Děti se moc těšily na nejrůznější vycházky krásnou přírodou Jizerských hor. Nevylekala nás ani úterní nepřízeň počasí. Pak už nám ale počasí přálo a tak jsme stihli i výlet na Černou Nisu, nejvýše položenou přehradu v Čechách. Týden utekl jako voda a v pátek, po vydatné snídani, jsme se vydali domů. Nyní se už s dětmi těšíme, kam se vydáme příště:).

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
30. 05. 2019

Návštěva pana ministra v dětském centru

ministr-v-DC.jpg

Ve středu 22. 5. 2019 jsme v našem dětském centru přivítali vzácnou návštěvu. V doprovodu paní poslankyně Pastuchové nás přijeli navštívit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní sestra ČR Alice Strnadová. Zástupce ministerstva zdravotnictví jsme v dětském centru uvítali spolu s panem náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavlem Svobodou.


Cílem návštěvy bylo ukázat představitelům ministerstva zdravotnictví, jak funguje zdravotnická péče v Libereckém kraji, jak si vedou místní zdravotnická zařízení a co je trápí.


Jsme moc rádi, že jsme měli možnost představit panu ministrovi naše dětské centrum a v rámci diskuze pohovořit i o tom, co nás trápí. Panem ministrem jsme byli ubezpečeni, že problematické financování dětských center aktuálně již řeší ministerstvo zdravotnictví s ministerstvem práce a sociálních věcí. V této souvislosti také probíhá analýza poskytovatelů zdravotních služeb v dětských domovech.  

galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
26. 05. 2019

Slavíme s Kodapem

Kodap-předávání-šekui.jpg

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 jsme byli pozváni na narozeninovou oslavu společnosti KODAP, která se při příležitosti svých pětadvacátých narozenin rozhodla věnovat našemu dětskému centru finanční dar ve výši 50.000,- Kč. Sponzorskou aktivitu podpořil i její dlouholetý partner ETL Global, který nám věnoval finanční příspěvek ve stejné výši. Společnost KODAP spolupracuje s naším centrem již od roku 2009. Za tuto dobu se díky její materiální a finanční podpoře podařilo pro děti zajistit ozdravné pobyty, různé zdravotní a herní pomůcky, mikulášské nadílky. K dárcovství se nakonec připojily částkami 5.000,-Kč i společnost CiS electronic GmbH a CiS systems s.r.o. Nové Město p. Smrkem.


Touto cestou chceme ještě jednou velmi poděkovat společnosti KODAP i jejím partnerům za finanční pomoc, kterou se nám rozhodli věnovat. Velmi si jejich přízně ceníme. Získané finanční prostředky bychom rádi využili na výstavbu otevřeného přístřešku s posezením a interaktivní tabulí, kde by mohly děti trávit čas i za méně příznivých povětrnostních podmínek.


Velice děkujeme a společnosti KODAP ještě jednou přejeme krásné narozeniny a spoustu nových pracovních úspěchů. Kolektiv a děti DC Liberec p. o.

Mgr. Jindřiška Korečková
22. 05. 2019

Maškarní bál

maskarni.jpg

Máme jarní prázdniny a venku je opravdu ošklivo. Proč si tedy neudělat Maškarní bál:). A tak se dětské centrum ocitlo v obležení princezen, berušek, mravenečků i akčních hrdinů. Tančili jsme, soutěžili, smáli se a hodovali, prostě bylo veselo.

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
05. 03. 2019

Vánoce u nás

vanoce u nas.jpg

I v letošním roce jsme s dětmi již na začátku prosince vyzdobili všechny prostory dětského centra, napsali dopisy Ježíškovi a společně jsme se těšili na Vánoce. Vánoční svátky si děti užívaly tradičně u pohádek a cukroví a když nadešel Štědrý večer, všichni jsme byli plni očekávání, co najdeme pod stromečkem. A radost byla opravdu veliká. Díky podpoře našich milých sponzorů se nám povedlo připravit dětem krásné Vánoce. Děti byly ze Štědrého dne nadšené a pro nás dospělé bylo velkým zážitkem, že jsme společně s našimi dětmi mohli sdílet radost, kterou jim Vánoce a dárky přinesly. Vánoční atmosféru se vám pokusíme přiblížit alespoň fotkami v naší galerii.

Mgr. Jindřiška Korečková
01. 02. 2019

Mikulášská nadílka s Kodapem 2018

mikulas 2018.jpg

Ve středu 5. prosince chodil po Liberci Mikuláš a výjimkou nebylo ani naše centrum. Díky fimě KODAP nás navštívil v podvečer v doprovodu hodného a krásného anděla a pekelného čerta. A tak jsme všichni zpívali, recitovali a tančili a společně se snažili přesvědčit Mikuláše, že jsme hodní a že si mikulášskou nadílku zasloužíme. A povedlo se:). Z Mikuláše, anděla i nadílky byly děti nadšené a čert budil patřičný respekt, tak jak to má být.


 A my ještě jednou moc děkujeme KODAPu za zorganizování celé akce.

galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
30. 01. 2019