Den v ZOO s Densem

Pozvánka Denso.png

Dne 12. 9. 2022 jsme se s dětmi zúčastnili akce " Den v ZOO s Densem", kterou v liberecké zoologické zahradě zorganizovala pro rodiny s dětmi společnost Denso. Akce byla krásně připravena. Větší děti soutěžily, malé se radovaly ze zvířátek. Neodradilo nás ani počasí. Všichni jsme si odpoledne moc užili.


Rádi bychom proto společnosti Denso Manufacturing Czech, s. r. o. poděkovali za pozvání. Bylo to pro všechny moc pěkně strávené odpoledne.

 

galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
07. 10. 2022

Veselé léto v centru

IMG_20220903_105155.jpg

Na konci léta nás, jako každý rok, přijeli navštívit herci z Hudebního divadla dětem z Prahy. V rámci projektu Veselé léto si pro nás tentokrát připravili tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort). Netradiční podání Čapkových pohádek s veselými písničkami se dětem moc líbilo. Od první chvíle se zapojily spontánním tleskáním i zpěvem. Během představení se naučily i nejednu novou písničku a staly se dokonce spolutvůrci jedné ze známých pohádek. Představení zaujalo i ty nejmenší děti a pobavilo také tety.


S dětmi se moc těšíme na příští rok a moc děkujeme za opravdu krásné představení. 

galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
07. 10. 2022

Po stopách lemberského kocoura Mikeše

IMG-20220514-WA0005.jpg

V sobotu jsme s dětmi navštívili zámek Lemberk v Jablonném v Podještědí, kde pro nás byla připravena pohádková prohlídka „Po stopách lemberského kocoura Mikeše“. Na zámku se dětem moc líbilo, nadšeně pomáhaly při hledání kamarádů kocoura Mikeše. Na konci si proto každý odnesl malou odměnu.


Velké poděkování za příjemně strávený sobotní den patří firmě DENSO Manufacturing Czech, s.r.o., která pro nás akci zorganizovala.

galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
19. 05. 2022

ANIFILM

IMG-20220511-WA0000.jpg

Minulý týden se Liberec nesl ve znamení festivalu animovaných filmů ANIFILM 2022 a ani my jsme nebyli o kulturní zážitek ochuzeni. V úterý jsme s dětmi shlédli loutkovou pohádku Tři medvědi a drzá Máša a ve čtvrtek na nás čekalo maňáskové představení O červené Karkulce. Obě pohádky se dětem moc líbily. Počasí nám přálo, tak jsme po představení stihli i výbornou zmrzlinu. Už se těšíme, až k nám do Liberce zavítá festival příště.

galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
19. 05. 2022

Pobyt v Bílém Potoce

240805474_823299495053475_3459152626419640496_n.jpg

V posledním týdnu prázdnin jsme s většími dětmi stihli ještě pětidenní pobyt v Rekreačním areálu Krakonoš v Bílém Potoce. I když dětem počasí příliš nepřálo, podnikly celou řadu výletů podél řeky Smědé. Podívaly se na Kočičí kameny, Chatu Hubertku či Sedmitrámový most. Navštívily také Jizerskohorské technické muzeum. Nechybělo opékání buřtů a sběr hub. Pan domácí se o děti moc pěkně staral a vařil jim samé dobroty. Pobyt se dětem moc líbil. V Jizerkách je opravdu krásně.

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
01. 09. 2021

Divadlo dětem

240774617_134436108835819_2665916046301194642_n.jpg

Dnes nás přijelo navštívit hudební divadlo Divadlo dětem z Prahy, které si pro nás připravilo hudební pohádku o krásné princezně. Pohádka se nám všem moc líbila, a tak jsme se s dětmi přidali a společně si všichni také zatancovali. Vůbec nám nevadilo, že venku prší. Bylo to opravdu krásně strávené páteční dopoledne. Divadelníkům z Prahy moc děkujeme a těšíme se zase za rok.

galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
27. 08. 2021

Výletujeme i o prázdninách

IMG-20210730-WA0012.jpg

Prázdniny jsou v plném proudu a i my si je užíváme. S dětmi máme za sebou několik krásných výletů. Nejprve jsme společně navštívili Kryštofovo Údolí, kde jsme si počkali na odbíjení místního jedinečného orloje, pohráli si na dětském hřišti a nezapomněli jsme se občerstvit i v nedaleké prvorepublikové Kavárně U Ježka.


Následoval výlet na zámek Lemberk v Jablonném v Podještědí. Vláček nás přiblížil až do Lvové. Cestou na zámek jsme se stihli napít v zázračné Zdislavině studánce a zazávodit si v lipové aleji u zámku. Na Lemberku nás příjemně překvapila nová zámecká kavárnička, a tak párek v rohlíku pro děti a kafíčko pro tety na výletě prostě nesměly chybět. Plní síly jsme se statečně vydali na zámeckou věž a pečlivě si prohlédli nádherné Lužické hory. Cestou na zmrzlinu jsme ještě stihli u nádraží navštívit místní malou zoologickou zahrádku s cizokrajnými ptáky a agamami.


Ve středu jsme se vypravili do nedalekých Vratislavic, kde jsme úspěšně „dobyli“ kopec Císařský kámen. Z tamní rozhledny je opravdu krásný výhled na Jizerské hory. A pak už to bylo jen a jen z kopce. Po cestě jsme se zastavili na Milířích, kde pozornosti dětí neušlo ani místní dětské hřiště. Odměnou na konci cesty byla výtečná zmrzlina v cukrárně ve Vratislavicích.


Prázdniny pokračují, my se už moc těšíme na příměstské tábory, které nás v srpnu čekají. Vám všem přejeme krásné léto:).

galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie
Mgr. Jindřiška Korečková
30. 07. 2021

ČSOB pomáhá regionům

lůžko.jpg

Náš projekt "Dětské polohovatelné lůžko" byl zařazen do programu „ČSOB pomáhá regionům“, máme proto možnost uskutečnit veřejnou sbírku a vybrané peníze použít na nákup dětského polohovatelného lůžka.


Čím více financí vybere náš projekt od veřejnosti, tím vyšší dar získáme od ČSOB.


Jak nám můžete pomoci?

Můžete přispět libovolnou částkou na číslo účtu: 101 7777 101/0300, variabilní symbol: 20210501 nebo sdílejte níže uvedený odkaz na svých sociálních sítích. 


Děkujeme Vám za sdílení, děkujeme Vám za podporu!


Sbírka potrvá do 5. 7. 2021

Odkaz na náš projekt

Mgr. Jindřiška Korečková
09. 06. 2021

Prázdninové "hrátky na pohádky"

pohádka.jpg

Dne 16. 7. 2019 nás již tradičně navštívili herci z Hudebního divadla dětem. Tentokrát si pro nás připravili představení nazvané „Hrátky na pohádky”, během kterého děti shlédly tři klasické pohádky: O neposlušných kůzlátkách, O červené karkulce a Jak se Honza hádal s drakem.

Úspěch měli veliký. Nová pohádka pobavila malé i velké. Po představení jsme si společně pohádku ještě namalovali. Divadelníkům moc děkujeme za hezké dopoledne a moc se těšíme zase za rok:).

Mgr. Jindřiška Korečková
20. 07. 2019

Loutkové divadlo v dětském centru

loutkové divadlo.jpg

V sobotu 15. 6. 2019 nás v dětském centru navštívil loutkový soubor Pomněnka z Dolní Poustevny a zahrál nám loutkovou pohádku Krutý král a chuďasové. Všichni jsme byli napnuti, jak příběh z dávného Tibetu dopadne. Moc jsme si oddychli, když, jako v každé správné pohádce, nakonec zvítězilo dobro nad zlem. Všem se představení moc líbilo. Loutkařům z Dolní Poustevny proto moc děkujeme.


Akce se uskutečnila díky společnosti KODAP, která vystoupení zprostředkovala. I jí patří velké poděkování.

Mgr. Jindřiška Korečková
18. 06. 2019

Benefiční golfový turnaj

spolecna_fotojpeg.jpeg

V neděli 9. června jsme s dětmi vyrazili na výlet do Podještědí. V Golf Clubu Ještěd jsme chtěli podpořit účastníky Benefičního golfového turnaje, který se na podporu našeho dětského centra konal již druhým rokem. Účast na turnaji byla hojná.


Po příjezdu a přivítání jsme se vydali na procházku do Lesoparku Horka, kde jsme si, po splnění všech hádanek a úkolů, pohráli na hřišti, které je součástí lesoparku. V golfovém centru jsme si pak vyzkoušeli i Adventure golf. Při vyhlášení vítězů pak děti ochotně pomáhaly s předáváním cen.


Nedělní odpoledne se opravdu vydařilo, děti si to v Golf Clubu Ještěd moc užily. Domů se vracely spokojené, plné nových zážitků.


Organizátorům i všem, kteří se turnaje zúčastnili a tímto způsobem podpořili naše dětské centrum, proto patří velké poděkování.

Mgr. Jindřiška Korečková
10. 06. 2019

S golfem za sluníčkem

s golfem za sluníčkem.jpg

Jsme velmi rádi, že se i v tomto roce rozhodli v Golf Club Ještěd podpořit naše dětské centrum a uspořádat benefiční golfový turnaj. Benefiční turnaj se v krásném prostředí Podještědska koná již druhým rokem. V loňském roce jsme díky této finanční podpoře mohli s 10 dětmi vyjet na ozdravný pobyt do Jablonného v Podještědí. 


Benefiční golfový turnaj se koná v neděli 9. června 2019 v Golf Club Ještěd v Rozstání, CANON start od 10:00.


My s dětmi se už moc těšíme na návštěvu volnočasového areálu lesoparku Horka, který vznikl v sousedství golfového hřiště. A možná si vyzkoušíme i golf na místním Adventure golfu:).


Budeme moc rádi, když si přijdete zahrát a svou účastí na turnaji podpoříte naši činnost. Moc děkujeme.

Mgr. Jindřiška Korečková
31. 05. 2019

Ozdravný pobyt na Šámalově chatě

salamova chata.jpg

V pondělí 27. května jsme opět, jako každý rok, vyrazili na ozdravný pobyt. Tentokrát byly naším cílem Jizerské hory. Ubytování jsme měli zajištěno na Šámalově chatě, kde nás čekal týden plný zábavy a výletů. Děti se moc těšily na nejrůznější vycházky krásnou přírodou Jizerských hor. Nevylekala nás ani úterní nepřízeň počasí. Pak už nám ale počasí přálo a tak jsme stihli i výlet na Černou Nisu, nejvýše položenou přehradu v Čechách. Týden utekl jako voda a v pátek, po vydatné snídani, jsme se vydali domů. Nyní se už s dětmi těšíme, kam se vydáme příště:).

Mgr. Jindřiška Korečková
30. 05. 2019

Návštěva pana ministra v dětském centru

ministr-v-DC.jpg

Ve středu 22. 5. 2019 jsme v našem dětském centru přivítali vzácnou návštěvu. V doprovodu paní poslankyně Pastuchové nás přijeli navštívit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní sestra ČR Alice Strnadová. Zástupce ministerstva zdravotnictví jsme v dětském centru uvítali spolu s panem náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavlem Svobodou.


Cílem návštěvy bylo ukázat představitelům ministerstva zdravotnictví, jak funguje zdravotnická péče v Libereckém kraji, jak si vedou místní zdravotnická zařízení a co je trápí.


Jsme moc rádi, že jsme měli možnost představit panu ministrovi naše dětské centrum a v rámci diskuze pohovořit i o tom, co nás trápí. Panem ministrem jsme byli ubezpečeni, že problematické financování dětských center aktuálně již řeší ministerstvo zdravotnictví s ministerstvem práce a sociálních věcí. V této souvislosti také probíhá analýza poskytovatelů zdravotních služeb v dětských domovech.  

Mgr. Jindřiška Korečková
26. 05. 2019

Slavíme s Kodapem

Kodap-předávání-šekui.jpg

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 jsme byli pozváni na narozeninovou oslavu společnosti KODAP, která se při příležitosti svých pětadvacátých narozenin rozhodla věnovat našemu dětskému centru finanční dar ve výši 50.000,- Kč. Sponzorskou aktivitu podpořil i její dlouholetý partner ETL Global, který nám věnoval finanční příspěvek ve stejné výši. Společnost KODAP spolupracuje s naším centrem již od roku 2009. Za tuto dobu se díky její materiální a finanční podpoře podařilo pro děti zajistit ozdravné pobyty, různé zdravotní a herní pomůcky, mikulášské nadílky. K dárcovství se nakonec připojily částkami 5.000,-Kč i společnost CiS electronic GmbH a CiS systems s.r.o. Nové Město p. Smrkem.


Touto cestou chceme ještě jednou velmi poděkovat společnosti KODAP i jejím partnerům za finanční pomoc, kterou se nám rozhodli věnovat. Velmi si jejich přízně ceníme. Získané finanční prostředky bychom rádi využili na výstavbu otevřeného přístřešku s posezením a interaktivní tabulí, kde by mohly děti trávit čas i za méně příznivých povětrnostních podmínek.


Velice děkujeme a společnosti KODAP ještě jednou přejeme krásné narozeniny a spoustu nových pracovních úspěchů. Kolektiv a děti DC Liberec p. o.

Mgr. Jindřiška Korečková
22. 05. 2019

Maškarní bál

maskarni.jpg

Máme jarní prázdniny a venku je opravdu ošklivo. Proč si tedy neudělat Maškarní bál:). A tak se dětské centrum ocitlo v obležení princezen, berušek, mravenečků i akčních hrdinů. Tančili jsme, soutěžili, smáli se a hodovali, prostě bylo veselo.

Mgr. Jindřiška Korečková
05. 03. 2019

Vánoce u nás

vanoce u nas.jpg

I v letošním roce jsme s dětmi již na začátku prosince vyzdobili všechny prostory dětského centra, napsali dopisy Ježíškovi a společně jsme se těšili na Vánoce. Vánoční svátky si děti užívaly tradičně u pohádek a cukroví a když nadešel Štědrý večer, všichni jsme byli plni očekávání, co najdeme pod stromečkem. A radost byla opravdu veliká. Díky podpoře našich milých sponzorů se nám povedlo připravit dětem krásné Vánoce. Děti byly ze Štědrého dne nadšené a pro nás dospělé bylo velkým zážitkem, že jsme společně s našimi dětmi mohli sdílet radost, kterou jim Vánoce a dárky přinesly. Vánoční atmosféru se vám pokusíme přiblížit alespoň fotkami v naší galerii.

Mgr. Jindřiška Korečková
01. 02. 2019

Mikulášská nadílka s Kodapem 2018

mikulas 2018.jpg

Ve středu 5. prosince chodil po Liberci Mikuláš a výjimkou nebylo ani naše centrum. Díky fimě KODAP nás navštívil v podvečer v doprovodu hodného a krásného anděla a pekelného čerta. A tak jsme všichni zpívali, recitovali a tančili a společně se snažili přesvědčit Mikuláše, že jsme hodní a že si mikulášskou nadílku zasloužíme. A povedlo se:). Z Mikuláše, anděla i nadílky byly děti nadšené a čert budil patřičný respekt, tak jak to má být.


 A my ještě jednou moc děkujeme KODAPu za zorganizování celé akce.

Mgr. Jindřiška Korečková
30. 01. 2019